درباره Evo Visian ICL
Evo Visian ICL یا لنز کاشتنی کولامر (Collamer)، نوعی روش اصلاح عیوب انکساری چشم است که به درمان رایج‌ترین مشکلات بینایی یعنی نزدیک‌بینی کمک می کند. به عبارت ساده، Evo Visian ICL یک لنز کاشتنی ایمپلنت است که جایگزینی مناسب برای عمل لیزیک و دیگر شیوه‌های اصلاح عیوب انکساری چشم به شمار می‌رود.

سیر تکاملی اصلاح بینایی
Evo Visian ICL یا لنز کاشتنی کولامر (Collamer) نسل جدید روش‌های اصلاح بینایی است که از تاییدیه سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) برخوردار می‌باشد. کولامر به عنوان یک لنز قابل کشت برای اصلاح دید شما که با عملکرد طبیعی چشمان‌تان سازگاری دارد، در نظر گرفته می‌شود. روش ما گزینه‌های بسیار متعددی از راهکارهای درمانی فراهم می‌آورد که می‌تواند شما را از عنیک یا لنزهای تماسی آسوده سازد. Evo Visian ICL مزایایی ارائه می‌کند که می‌تواند مورد توجه افراد مبتلا به نزدیک‌بینی قرار گیرد.

Evo Visian ICL باعث سندروم خشکی چشم نمی‌شود
کولامر سازگار با بدن ICL، مواد شیمیایی طبیعی چشم را حفظ کرده و باعث خشکی چشم نمی‌شود.
هماهنگ با وضع طبیعی چشم شماست

ماده پیشرفته لنز کولامر ما

کولامر یک ماده اختصاصی در Evo Visian ICL ما و دیگر لنزهای طبی ماست که منحصراً توسط شرکت STAAR Surgical مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده حاوی کلاژن است که به طور طبیعی در بدن شما تولید می‌شود. فناوری Evo Visian ICL Collamer یک سری قابلیت‌های منحصر به فردی دارد که آن را به یک ماده ایده‌آل برای استفاده در لنزهای طبی اصلاح دید تبدیل می‌کند.

زیست‌سازگاری
کولامر یک نوع ماده مبتنی بر کلاژن است، به این معنا که لنز به گونه‌ای ساخته شده که به طور طبیعی با چشمان شما سازگاری دارد.
نرم و انعطاف‌پذیر
کاشت ICL در چشم به آسانی صورت می‌گیرد زیرا این ماده ساختار نرم و قابل‌انعطافی دارد و در چشم به عنوان یک ماده طبیعی تلقی می‌شود.
محافظت در برابر اشعه فرابنفش
ماده منحصر به فرد کولامر، از چشم در برابر اشعه ماوراءبنفش محافظت می‌کند و در عین حال نور مرئی را بدون تغییر از آن عبور می‌دهد.

داوطلب خوب Evo Visian ICL چه ویژگی‌هایی دارد؟
ـ 21 تا 45 ساله هستند.
ـ نزدیک‌بینی شدید یا خفیف دارند (-3 تا -20 دیوپتر).
ـ دوربینی شدید یا خفیف دارند (5.0+ تا 0.10+ دیوپتر).
ـ آستیگماتیسم بین 0.5 و 6.0 دیوپتر دارند
ـ در طول یک سال هیچ تغییری در نسخه عینک آنها از بیش از 0.5D به وجود نیامده است.
ـ به دنبال راه حلی هستند که باعث خشکی چشم نشود.

جراحی افزودنی و قابل برداشتن

پروسه ما را می‌توان به عنوان یک راهکار افزودنی اصلاح دید قلمداد کرد. برخلاف دیگر روش‌ها، در پروسه ICL بافت قرینه برداشته نمی‌شود بلکه این پروسه در هماهنگی با وضعیت طبیعی چشمان شما عمل می‌کند. لنز به آرامی در چشم شما باز می‌شود، پشت عنبیه چشم جای می‌گیرد و از لحاظ شیمیایی با بدن‌تان سازگاری دارد.

یک گزینه قابل برداشتن

بیماران Evo Visian ICL می‌توانند با آسودگی خاطر، بینایی خود را اصلاح کنند. نظر به این که اغلب شیوه‌های درمانی در حال تغییر است و نیز با توجه به در دسترس بودن گزینه های جدید اصلاح بینایی، روش Evo Visian ICL به طور کامل برداشت پذیر است و همین موضوع به بیماران ما و نیز به پزشکان آنها کمک می‌کند که پا به پای فناوری پیش رفته و تغییرات مورد نیاز خود را اعمال کنند.


یک روش سریع بازیابی و ترمیم

ماده کولامر Evo Visian ICL ما باعث می‌شود متد تزریقی ما از حداقل تهاجم برخوردار باشد. ما با تزریق فقط 3.5 میلی متر، می‌توانیم زمان انجام عمل و بهبود را به طور چشمگیری بهینه نماییم. علاوه بر این، جراحی مزبور بدون درد است زیرا در آن از داروهای بی‌حس‌کننده استفاده می‌شود. بیماران معمولاً می‌توانند یک جراحی 20 تا 30 دقیقه‌ای یا کمتر را انتظار داشته باشند، و اغلب افراد پس از چند روز قادرند فعالیت‌های روزمره خود را از سر بگیرند، به همراه دید روشن‌تر و واضح‌تر.

محافظت در برابر تشعشعات ماوراءبنفش
ما با تزریق آرام ICL در چشم می‌توانیم مانعی در برابر اشعه فرابنفش به وجود آوریم. ماده کولامر باعث می‌شود ICLهای ما دارای خواص منحصر به فردی باشد که از یک سو محافظ اشعه ماوراءبفنش است و از سوی دیگر به نور طبیعی اجازه می‌دهد بدون تغییر عبور کند.


بینایی واضح و روشن
ـ نتایج عالی
ـ فقط %99.4 از بیماران دوباره عمل چشم ICL را انجام می دهند.
ـ دید عالی در شب
ـ با ICL بسیاری از بیماران قادرند در شب دید عالی داشته باشند.

نتایج سریع
معمولاً بیماران بلافاصله پس از عمل می‌توانند دید بهتری داشته باشند.

عالی برای قرنیه‌های نازک
بسیاری از بیماران به دلیل نازک بودن قرنیه، از دیگر شیوه‌های اصلاح بینایی محروم‌اند ولی اکنون این مشکل با Visian ICL برطرف شده است. 


عالی برای افراد نزدیک‌بین
Visian ICL می‌تواند نزدیک‌بینی را تا -20D اصلاح نموده یا کاهش دهد.

Visian ICL طیف درمانی گسترده‌ای دارد
Evo Visian ICL یک گزینه درمانی برای کسانی است که بسیار نزدیک‌بین یا در حد متوسط نزدیک‌بین هستند. بسیاری از بیماران نمی‌توانند داوطلب جراحی لیزیک شوند زیرا وضعیت چشم آنها وخیم یا قرنیه‌شان نازک است. ICL یک درمان ایمن و موثر را در اختیار این عده قرار می‌دهد.

چه مخاطراتی به دنبال دارد؟
نکته‌ای که باید در نظر داشت این است که Evo Visian ICL به تایید سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) رسیده و این بدان معناست که بی‌خطری و کارآمدی این روش اثبات گردیده است. همچون هر روش دیگر، در اینجا نیز یک سری مخاطرات و ریسک‌هایی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. به بخش اطلاعات مهم سلامتی مراجعه کنید و درباره ریسک‌های این روش مطالبی را در ذیل بخوانید. در صورت داشتن هر نوع سوال یا نگرانی، همواره بهترین روش آن است که با یک پزشک مورد تایید Evo Visian ICL گفتگو کنید.

اصلاح زیاد یا کم

شایع‌ترین عارضه در هر روش اصلاحی انکساری چشم عبارت است از Overcorrection (اصلاح زیاد) و Undercorrection (اصلاح کم). پزشکان Evo Visian ICL پیش از تعیین وقت جراحی برای شما، تمام اقدامات لازم برای انجام محاسبات دقیق را بررسی می‌کنند تا مطمئن گردند که مقدار اصلاح مناسب را برای شما تجویز می‌نمایند. به دلیل خاصیت برداشت‌پذیر بودن Evo Visian ICL، این روش را می‌توان به گونه‌ای انجام داد که هر نوع اصلاح زیاد یا کم را کاهش دهد. در جراحی دوم نیز این خطرات به قوت خود باقی است.

خطر ابتلا به عفونت

تمام روش‌های جراحی یا انکساری ممکن است با مقداری حالت تهاجمی همراه باشد. این امر اگر چه نادر می‌باشد ولی مهم است که بدانیم عفونت چشمی می‌تواند پیامدهای مختلفی از تاخیر در ترمیم گرفته تا آسیب‌های چشمی به همراه داشته باشد. ما تلاش می‌کنیم با جراحی به وسیله ابزار استریل، این خطرات را کاهش داده و به حداقل برسانیم و مانع از بروز خطر در منطقه آسیب‌دیده شویم.

هاله‌بینی و نور خیره‌کننده در شب
در هر روش انکساری مانند لیزیک، PRK یا Evo Visian ICL امکان مشاهده هاله یا نور خیره‌کننده در شب وجود دارد.

از دست دادن تیزبینی

تمام جراحی های انکساری می‌تواند به چشم آسیب بزند و به مواردی همچون از دست رفتن تیزبینی و در موارد شدیدتر از دست رفتن بینایی فیزیولوژیک منجر شود، اگر چه وقوع چنین اختلالاتی بسیار نادر است.


آسیب به عدسی چشم

از آنجا که Evo Visian ICL در داخل چشم کار گذاشته می‌شود، بالقوه خطر تماس با عدسی طبیعی چشم وجود دارد؛ هر چند این آسیب در کمتر از 1.5 درصد بیماران رخ می‌دهد. هر نوع آسیب به عدسی چشم ممکن است تیرگی عدسی (آب مروارید) را به دنبال داشته باشد. در موارد شدیدتر، ممکن است به برداشتن عدسی طبیعی آب مروارید (کاتاراکت) و عدسی طبیعی چشم و جایگزینی آن با یک لنز مصنوعی نیاز شود. ریسک‌های جراحی در IOL مشابه ICL است.


اطلاعات ایمنی مهم

Evo و EVO TICL برای درمان نزدیک‌بینی متوسط به بالا طراحی شده است (0.5- تا 20.0- دیوپتر) و کاهش نزدیک‌بینی در بیمارانی که تا -20 دیوپتر نزدیک‌بینی دارند، و آستیگماتیسم کمتر از 6.0 دیپوتر یا برابر با آن. این روش برای بیماران 21 تا 45 سال مناسب است. برای این که جراح شما بتواند از یک لنز EVO با بهترین توان این روش جهت بهبود چشم‌تان استفاده کند، نزدیک‌بینی چشم شما باید حداقل یک سال قبل از عمل ثابت مانده باشد. EVO به عنوان یک روش ایمن و کارامد برای درمان نزدیک‌بینی از 0.5- تا 20.0- دیوپتر، و آستیگماتیسم 6.0 دیوپتر یا کمتر، و نیز درمان بخشی از آستیگماتیسم بیش از 20.0- دیوپتر و آستیگماتیسم بالای 6.0- مناسب است. این روش برای اصلاح هر نوع آستیگماتیسمی که شما اکنون یا در گذشته داشته‌اید به کار نمی‌آید.

اگر شما در این محدوده دچار نزدیک‌بینی هستید، عمل EVO ممکن است بدون استفاده از عینک یا لنز تماسی، دید دور شما را بهبود بخشد. جراحی EVO نیاز به عینک مطالعه را از بین نمی‌برد، حتی اگر قبلاً هیچگاه این عینک‌ها را به چشم نزده باشید. EVO را به عنوان جایگزینی برای دیگر جراحی‌های عیوب انکساری از قبیل لیزر در ضخامت قرنیه (لیزیک) و فوتوریفرکتیو کراتکتومی (PRK)، جراحی‌های برشی، یا دیگر ابزار درمان نزدیک‌بینی از قبیل لنزهای تماسی یا عینک طبی در نظر می‌گیرند. EVO برای درمان آستیگماتیسم که ممکن است شما داشته باشید، به کار نمی‌آید. کاشت EVO نوعی عمل جراحی است و به همین دلیل، ریسک‌های جدی بالقوه‌ی خودش را دارد. لطفاً در مورد این خطرات، با چشم‌پزشک خود گفتگو کنید.

عوارض بالقوه و مشکلات جانبی جراحی انکساری به طور کلی در زیر آمده است:

التهاب ملتحمه، ورم حاد قرنیه، ورم مداوم قرنیه، اندوفتالمیت (عفونت کل چشم)، حساسیت قابل توجه به نور و / یا هاله در اطراف نور، هایفما (خونریزی در چشم)، هیپوپیون (چرک چشم)، عفونت چشم، تغییر وضعیت لنز Evo Visian ICL، ادم ماکولا، مردمک غیرواکنشی، مردمک گلوکوم بلوک، التهاب شدید چشم، ورم عنبیه، یووئیت، از دست دادن شفافیت و پیوند قرنیه. پیش از انجام جراحی EVO، چشمان شما باید به طور کامل معاینه گردد. با چشم‌پزشک‌تان درباره جراحی EVO صحبت کنید، و به ویژه مزایا، خطرات و عوارض احتمالی آن را از او جویا شوید. شما باید در مورد زمان مورد نیاز برای بهبودی پس از عمل جراحی نیز با او گفتگو کنید.